اصول محتوا نویسی

اصول محتوا نویسی

اصول محتوا نویسی

همه ی ما روزی به این مسئله برخورد خواهیم کرد که چگونه یک محتوای مناسب را تولید کنیم ، پس با ما در امید وب همراه شوید تا با اصول محتوا نویسی آشنا شوید . هر کار و عملی اصول خاص خود را دارد و محتوا نویسی نیز به همین شکل ، داری اصولی خاص است . در این مقاله کوتاه  قصد داریم اصول محتوا نویسی بیان کنیم . رعایت این اصول موجب شده تا سایت شما از لحاظ ساختاری در وضعیت ایده آلی قرار داشته باشد و کاربر بیشتری به سوی سایت شما جذب شود و در پی آن  ، فروش بیشتر و غیره . . .

 

نکات مهم محتوا نویسی مطابق با سئو

  • محتوا را خود بنویسیم
  • به پیوستگی و روان بودن محتوا توجه کنیم
  • ساختار سر تیتر ها و پاراگراف ها در محتوا نویسی رعایت شود
  • ارتباط محتوایی صحیح بین مطالب مرتبط برقرار کنیم
  • زیر مجموعه کردن مطالب وابسته به مطالب شاخص
  • پیاده کردن ساختار منظم در سایت برای دسترسی آسان کاربران به مطالب
  • ایجاد ساختار منظم و قابل درک در آدرس صفحات

 

محتوا را خود بنویسیم

میتوان گفت در بحث محتوا نویسی و سئو آن مهم ترین موضوع این است که محتوا را خود بنویسیم و از سایر سایت ها کپی و پیست  نکنیم زیرا از نظر گوگل و الگوریتم های سئو گوگل کپی وپیست کردن محتوا سایر سایت ها شامل امتیاز  منفی میشود و این موضوع اصلا قابل چشم پوشی نیست . اگر به ۱۰۰ % موضوع محتوا تسلط کامل ندارید پیشنهاد ما باز نویسی محتوا است به صورتی که ۵۰ % محتوا با محتوایی که کپی پیست کرده اید تفاوت داشته باشد .

 

پیوستگی و روان بودن محتوا

یکی دیگر از مواردی که باعث بهتر شدن محتوا و سئو محتوا میشود پیوستگی و روان بودن محتوا  است . شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به سایتی مراجعه کردید و در حین مطالعه مقاله یا پست متوجه بشید که متن محتوا گنگ یا روان نیست و مطلب به صورت پراکنده گفته شده است . مسلما این موضوع باعث میشود شما سریع از آن سایت خارج شده و حتی در دفعات بعد با دیدن آدرس سایت وارد این سایت نشوید . باید گفت که این رفتار شما اثر منفی بر آن سایت دارد و بر عکس محتوا شما بر رفتار کاربر اثر میگذارد .

 

ساختار مناسب سر تیتر ها و پاراگراف ها

ساختار مناسب سر تیتر ها و پاراگراف ها با پیوستگی و روان بودن محتوا ارتباط دارد و میتوان گفت یکی هستند اما از نظر سئو و گوگل خیر . این مورد در واقعه چیدمان محتوا را شامل میشود و باعث میشود کاربر به سهولت ساختار و بخش های مقاله شما را درک و دسته بندی کند . برای درک بهتر این مورد کافیه به ساختار همین مقاله توجه کنید . مشاهده میکنید که بخش های این پست با تیتر های مشخص و کلمات تیره تر هستند و …

 

ارتباط محتوایی صحیح بین مطالب مرتبط

همانطور که میدانید بسیاری از مطالب را نمی توان بصورت یکجا در یک مقاله یا پست مطرح کرد . به همین جهت معمولا مطالب در چندین مقاله یا پست مطرح می شود که جمع آنها می تواند یک مجموعه محتوای مرتبط باشد. در اینجا اگر ما لینک صفحات مرتبط را در میان مطلب یا بصورت پیشنهادی قرار دهیم مخاطب در صورت تمایل آن مطلب را پیگیری می کند. در واقع ما ارتباط بین مطالب را برای کاربران مهیا می کنیم که در صورت نیاز به آنها نیز دسترسی داشته باشند.

#مثالی از  لینک کردن صفحات مرتبط بصورت پیشنهادی در زیر آمده است .

پیشنهاد ما : سئو از دید گوگل

اتصال صحیح مطلب زیرمجموعه به مطالب شاخص

ایجاد مسیر دسترسی آسان بین صفحات سایت

ایجاد ساختار منظم در آدرس صفحات سایت

15 دیدگاه در “اصول محتوا نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *