فریلنسر و فریلنسینگ

فریلنسر و فریلنسینگ

تعریف فریلنسر –  Freelancer

فریلنسر یا همان آزادکار (Freelancer) به این معناست که یک فرد  ، بدون اینکه به یک کسب و کار و یا شرکتی مشخص متعهد باشد ، برای مجموعه‌های مختلف فعالیت حرفه‌ای و تخصصی انجام دهد . فریلنسینگ را میتواند یک شغل تمام وقت یا پاره وقت باشد .

مفهوم فریلنسر یا آزادکار ، طی دهه‌های اخیر مطرح شده است و در واقع به کارهایی که می‌توانید در خانه و به صورت آنلاین و از راه دور انجام داد ، فریلنسینگ گفته می‌شود.

با وجود اینترنت و گسترش دنیای وب ، فعالیت فریلنسرها هم افزایش یافته است . این گسترش چنان است که امروزه اصطلاحی به نام Freelancer Economy یاهمان  اقتصاد فریلنسرها شکل گرفته است.

اخیراً ، فریلنسینگ ( آزادکاری ) یک انتخاب حرفه ای شده است . آمار خبر از این موضوع میدهد که بیش از ۶۰ میلیون آمریکایی یا به عبارتی ۴۰ درصد از نیروی کار آمریکایی مشغول به فریلنسرینگ هستند .

 

مزیت‌های فریلنسینگ

 • فریلنسربرای خود کار می‌کند.
 • فریلنسر هر جا که دوست داشته باشد کار می‌کند.
 • فریلنسر روی هر پروژه‌ای که دوست داشته باشد کار می‌کند.
 • هیچ مدیر یا رئیسی بالای سر فریلنسر نیست.
 • درآمد فریلنسر حد و مرز ندارد و فریلنسر می‌تواند با انجام پروژه‌های بیشتر و تخصصی‌تر ، درآمد بسیار بالایی داشته باشد.

 

معایب فریلنسینگ

 • فریلنسر می‌بایست همه کارها را خود انجام دهد: طراحی ، حسابداری ، بازاریابی ، فروش ، ارتباط با مشتری و … ممکن است زندگی و کار فریلنسر با هم ترکیب شود بنابراین مدیریت زمان برای فریلنسر خیلی مهم است.
 • فریلنسر همکار یا هم تیمی نخواهد داشت.
 • فریلنسر هر روز در شرکت وقت تلف نمی‌کند تا آخر ماه حقوق بگیرد. اگر پروژه درست و به موقع انجام نشود، کارفرما دیگر با فریلنسر کار نخواهد کرد.

 

چگونه به عنوان یک فریلنسر شروع کنیم  ؟

اگر با مهارت ها یا خدماتی که قصد پیشنهاد آن ها را به دیگران دارید,  آشنا باشید ، شروع کار به عنوان یک فریلنسر میتواند به سرعت انجام شود . دانستن اینکه این مهارت ها در کجا به درد میخورند ، شتاب شما به سمت فریلنسری افزایش میدهد . هنگامی که اولین قدم برداشته شد ، نوبت به تمرکز بر روی قدم بعدی میرسد ، پیدا کردن اولین مشتری خود . میتوان گفت ، این کار با راه اندازی یک وبسایت شخصی خوب و ارتقاء آن و ایجاد رزومه آنلاین صورت می پذیرد .

چه گونه فریلنسر موفق شویم ؟

باید بدانیم که برای ایجاد یک شغل آزادکاری یا همان فریلنسری ابتدا لازم است تا شخص خدمات اصلی را که میخواهد ارائه دهد تعیین کند . این موضوع میتواند شامل تولید محتوا متنی ، طراحی گرافیکی ، عکاسی و فیلم برداری ، بازاریابی و تبلیغات ، مدیریت رسانه های اجتماعی ، هک و امنیت ، دفترداری و غیره شود .

فریلنسر باید بازار هدف و تخصص خود را مشخص کند یعنی تخصص خود را از میان بازاری خاص انتخاب کند.

 

بسته ویژه سایت فریلنسر

 

آیا یک فریلنسر نیاز به وب سایت دارد ؟

فریلنسر در محیط حرفه ای کار میکند که از قبل با آن آشنا بوده است . آنچه که یک فریلنسر باید انجام دهد این است که در یک ابزار ایجاد کسب و کار همانند وب سایت سرمایه گذاری کند . وبسایتی که جزئیاتی در رابطه با سابقه و زمینه ی کاری او در اختیار دیگران قرار میدهد و به شکلی کاربر پسند به جذب مشتریان و عقد قرارداد ها میپردازد .

 

آیا فریلنسرینگ یک شغل رقابتی است ؟

یک فریلنسر باید بداند که برای جای داشتن در عرصه ی فریلنسرینگ  تعهد در قبال خدماتی که ارائه میدهد ضروری است ، با حضور افراد حرفه ای که می خواهند در این عرصه جایی برای خود باز کنند .

در حالیکه در قیمت خدمات تخصصی نیز رقابت وجود دارد ، بازار آزادکاری رقابتی شده است . کسب و کار های ارائه شده تا جایی که امکان دارد متکی به فریلنسر ها هستند از این رو مشتریان به دنبال استخدام فریلنسرهایی هستند که باتوجه به تعهدات ویژه ، الویت بالاتری دارند .

معرفی سایت های فریلنسینگ:

در زیر لیستی از بر ترین سایت های فریلنسینگ دنیا و ایرانی رو آماده کردیم

 • فریلنسر / Freelancer
 • آپ ورک / UpWork
 • فایوور / Fiverr
 • مردم به ازای ساعت / People Per hour
 • پونیشا / Ponisha ) )
 • پارس کدرز / ParsCoders ) )

 

سایت فریلنسر دات کام

فریلنسر دات کام  (Freelancer.com ) یک سایت ثبت پروژه با بیش از ۴۰ میلیون کارفرما است. شما به دو صورت می توانید در سایت فریلنسر فعالیت کنید.

۱ – به صورت مجری پروژه های سایت فریلنسر را انجام بدید و در آمد دلاری کسب کنید . جالب است بدانید در سایت فریلنسر ۱۳۵۰ موضوع پروژه وجود دارد.

۲- میتوانید به صورت کارفرما فعالیت کرده و از مجری های خارجی بخواید که پروژه شما را انجام دهند.

 

 

اکانت فریلنسر وریفای شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *