تفاوت بین گوگل ادوردز و سئو ( seo )

گوگل ادوردز

تفاوت بین گوگل ادوردز  و  سئو (seo )

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که تفاوت بین گوگل ادوردز و سئو چیست ؟ نگران نباشید مادر این مقاله قصد داریم تفاوت بین گوگل ادوردز  و  سئو (seo ) را برای شما شرح بدیم و ابهاماتی را بر طرف کنیم .

چگونه  در صفحه اول گوگل باشیم ؟!

قبل  از گفتن تفاوت های تبلیغ در گوگل و سئو  (seo ) باید بدانید که در کسب و کار های اینترنتی، برای بهتر دیده شدن و حضور در صفحه اول گوگل دو راه وجود دارد .

 

  • تبلیغات در گوگل ( سیستم تبلیغاتی گوگل : گوگل ادوردز  )
  • بهینه سازی سایت خود برای موتور های جستجو گر ( گوگل ، بینگ ، یاهو  و… )

 

تفاوت بین گوگل ادوردز  و  سئو (seo)

بحث مداوم این است که کدام یک از تبلیغ در گوگل (Google Adwords) و یا سئو برای جذب ترافیک بیشتر به سوی وب سایت خود  ، ارزش بیشتری دارد. با این حال بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو) و گوگل ادوردز (به عنوان پرداخت به ازای کلیک هدفمند ) به ماهیت کسب و کار شما بستگی دارد، اگر کسب و کار درست و کامل باشد هردوی این روش ها می تواند سایت شما را به صفحه ی اول موتورهای جستجو ببرد.

 

نحوه ُعملکرد سیستم تبلیغاتی گوگل (گوگل ادوردز )  و سئو ( Seo  ) چگونه است؟

سئو با استفاده از تکنیک هایی که به معنای تنظیم با الگوریتم گوگل است، موجب می شود تا یک وب سایت رتبه بندی خوبی در موتورهای جستجو داشته باشد. بسیاری از این تکنیک ها با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط، ارتباط دادن محتوا به سایت های مجاز و سایر سایت های مرتبط با استفاده از متا، توصیف می شود.
در آن سوی دیگر تبلیغ در گوگل روشی پولی است که در موتور جستجوی گوگل کار می کند که طبق آمار ( دو ، سوم ) از جستجوهای جهانی در گوگل صورت می گیرد، در حالی که در کشور ما این آمار بیشتر از ( دو ، سوم ) است. پرداخت کلیکی در گوگل ادوردز یعنی اینکه به ازای هر نفر که بر روی تبلیغ شما کلیک کند و وارد سایت شود، باید به گوگل مبلغی پرداخت کنید که وابسته به رتبه آگهی است.

محل نمایش وب سایت توسط تبلیغات گوگل و سئو:

سایت هایی که در اول آدرس خود عبارت زرد یا سبز رنگ Ad را دارند سایت هایی می باشند که توسط گوگل ادوردز به صفحه اول رسیده اند و سایت های دیگر توسط سئو به این رتبه رسیده اند.

هزینه در تبلیغ در گوگل و سئو

سئو ( seo )

قطعا شما میخواهید در مورد قیمت و هزینه هایی که ممکن است داشته باشند بدانید. سئو به جز زمان و تلاش، رایگان است ولی باید طریقه ی سئو را بدانید . برای انجام سئو به درستی، باید این کار را خوب انجام دهید و از بهترین تکنیک های SEO برای وب سایت خود استفاده کنید. اما در هر مرحله ای که سایت شما رشد می کند (با توجه به رقبای خود)، نیاز به تلاش و وقت بیشتر نسبت به اول کار دارید. ممکن است زمانی شما تخصص لازم برای این کار را نداشته باشید و یا زمان لازم برای این کار را در اختیار ندارید، در این گونه حالت ها می توانید این کار را به متخصصان سئو بسپارید و آنها در قبال دریافت هزینه از شما رتبه ی سایت شما را بهبود می بخشند.

*سفارش سئو

تبلیغات گوگل (Google Adwords)

برخلاف سئو، تبلیغ در گوگل برای جذب ترافیک به گونه ای دیگر عمل می کند. همانطور که در بالا ذکر شد، تبلیغ در گوگل از سیستم پرداخت کلیکی استفاده می کند، به این معنی که شما باید یک بودجه ایده آل در دسترس داشته باشید. اگر بخواهیم ساده تر بگوییم: برای بدست آوردن مشتری های بیشتر باید بیشتر هزینه کنید. به طور مثال شما با فروش وسیله ای ۲۰ هزار تومن سود به دست میآورید و اگر بخواهید از تبلیغ در گوگل برای فروش اجناس خود استفاده کنید برای هر فروش باید دو هزار تومن هزینه کنید، در اینجا کاملا واضح است که به نفع شما است چون فروش بیشتر و سود کمی کمتر بدست می آورید که اصول تجارت میباشد. به عنوان مثال شما در زمان عادی خود ۱۰۰ فروش داشته اید ولی در زمان استفاده از تبلیغ در گوگل ۱۵۰ یا ۲۰۰ فروش در ماه خواهید داشت.

 

*مزیت های تبلیغات در گوگل

 

میزان بازدهی

اگر از لحاظ بازگشت سرمایه بخواهیم مقایسه کنیم، هر دوی این روش ها به مقدار کافی بازدید کننده ها و مشتری ها را بالا می برند ولی تفاوت در اینجاست که:

اگر زمان کوتاهی دارید تبلیغ در گوگل بهترین گزینه برای شما میباشد. به طور مثال فروش ویژه ی بهاره دارید و یا مقداری از اجناس خود را، سریعا می خواهید که بفروشید و یا خدماتی ارائه می دهید که می خواهید سریعا داوطلب های آن را جمع آوری کنید. ولی اگر زمان طولانی در اختیار دارید سئو می تواند برای شما سودمند باشد. یعنی صاحب تجارتی هستید که مادام العمر ارائه ی خدمات و فروش دارد مثل ایران خودرو  ، نمایندگی  فروش و یا سایت های خبری. حتی اگر شما در صفحه ی اول هستید ولی جایگاه اول را ندارید برای رسیدن به جایگاه اول می توانید در مقطعی از زمان از تبلیغ در گوگل استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *